CCC Pneumatic Pick And Place Machine 45000CPH Single Module
    Buy cheap CCC Pneumatic Pick And Place Machine 45000CPH Single Module from wholesalers
    Ask Lasest Price
    Brand Name : ETON
    Model Number : ET-E8S-600
    Certification : CCC,CE,SIRA
    Payment Terms : T/T
    Supply Ability : 50 sets per month
    Delivery Time : 30 days after deposit
    • Product Details
    • Company Profile
    Single module full-automation high- precision multifunctional pick and place machine
    Details
    Single module multifunctional mounting machine
    Vision for the flight identification, mark correction
    Apply to LED, capacitors, resistors, shaped components, etc
    Apply to led tube, panel, lens, strip, street light, etc
    ET-E8S-600 pick and place machine
    DimensionLength* Width* Height1550mm*1650mm*1550mm
    Total weight1500kg
    PCBPCB SizeMax:600*500mm Min:100*100mm
    PCB Thickness0.5-5mm
    PCB ClampingAdjustable pressure pneumatic
    Mounting modeGroup picking and separate placing, separate picking and separate placing
    O.S.SystemWindows 7
    SoftwareR&D independently
    DisplayTouch screen monitor
    Vision SystemNo. of camera2 sets of imported camera
    Mounting speed45000CPH
    No. of nozzles12PCS single module
    No. of feeders station28PCS single module
    Company information
    Certificate
    Exhibition show
    Product description
    Packaging : vacuum wooden boxes packaging
    Terms of payment: 30% depositing on the date of signing contract,70% payment before delivery